Nathan Thrall, “Dan u životu Abeda Salame – Anatomija jedne jeruzalemske tragedije”

Napisana na temelju stvarnoga događaja, knjiga Dan u životu Abeda Salame – Anatomija jedne jeruzalemske tragedije američkoga spisatelja i novinara Nathana Thralla duboko je potresan, intimistički prikaz svakodnevice u Jeruzalemu i na Zapadnoj obali u kojem autor opisom jednoga izoliranog tragičnog događaja nastoji pojasniti sve uzroke i posljedice izraelsko-palestinskoga sukoba.

Izjava Znanstvenog vijeća za zaštitu prirode i okoliša HAZU o odlaganju otpada i ugrožavanju okoliša

ODLAGANJE OTPADA I UGROŽAVANJE OKOLIŠA: SANIRATI POSLJEDICE I UKLONITI UZROKE Znanstveno vijeće za zaštitu prirode i okoliša Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti već niz godina upozorava na probleme koji mogu ugroziti prirodu, okoliš i zdravlje ljudi te nastoji pridonijeti njihovu razumijevanju i rješavanju na temelju znanstvenih činjenica i stručnog znanja.

Jurica Pavičić, “Žigice”

Ništa se od toga nije trebalo dogoditi. A ipak, dogodilo se – onako kako se nad istočnim Jadranom dogodilo tisuću puta, ponavljajući isti, vječni obrazac, stariji od ljudi, stariji od kuća, gradova, nacija i jezika… Orkanska bura rasplamsa zastrašujući požar koji spali planinu i ugrozi grad Split.
1 2 3 1.439