Znanstveno-stručni skup “Bleiburška tragedija i poratne likvidacije 1945.” u Vukovaru

Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru i Centar za istraživanje hrvatskog iseljeništva, u suradnji s Počasnim bleiburškim vodom, organiziraju znanstveno-stručni skup „Bleiburška tragedija i poratne likvidacije 1945.“, koji će se održati u petak, 26. lipnja 2026. godine, od 14 do 17 sati u Kongresnoj dvorani Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru.

Skup okuplja ugledne hrvatske i slovenske povjesničare, znanstvenike i stručnjake koji će kroz niz predavanja i rasprava otvoriti pitanja Bleiburške tragedije, poratnih likvidacija i komunističkih zločina počinjenih na području Slovenije i Hrvatske nakon završetka Drugoga svjetskog rata.

Među predavačima i sudionicima nalaze se prof. dr. sc. Mitja Ferenc, dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Mario Jareb, izv. prof. dr. sc. Vlado Šumanović, izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić, izv. prof. dr. sc. Wollfy Krašić, doc. dr. sc. Danijel Jurković te odvjetnik i stručnjak za međunarodno ratno i humanitarno pravo Don Markušić.

Ulaz je slobodan. Pogledajte program:


Izvor:

https://narod.hr/vjera-i-kultura/u-vukovaru-ce-se-odrzati-znanstveno-strucni-skup-bleiburska-tragedija-i-poratne-likvidacije-1945


Odgovori