Predstavljanje knjige “Neuzeit mit Verspätung” i godišnjaka “Secularisation between the Adriatic and the Carpathians”
Odsjek za povijest umjetnosti i Odsjek za povijest pozivaju sve zainteresirane na predstavljanje nove knjige Haralda Heppnera, profesora emeritusa sa Sveučilišta u Grazu, Neuzeit mit Verspätung (2026.) te novog sveska godišnjaka Društva za istraživanje 18. stoljeća u jugoistočnoj Europi, SOG18 Secularisation between the Adriatic and the Carpathians (2025.).
Predstavljanje će se održati u srijedu 20. svibnja 2026. u Konferencijskoj dvorani knjižnice Filozofskog fakulteta u 18 sati.
U predstavljanju će sudjelovati Harald Heppner, Maja Perić i Filip Šimetin Šegvić, a moderirat će Dubravka Botica.

Profesor Harald Heppner, red. prof. u miru na Karl Franzens sveučilištu u Grazu, istaknuti je stručnjak za jugoistočnu Europu i utemeljitelj Society for 18th Century Studies on South Eastern Europe – SOG18. U svojoj novoj knjizi Neuzeit mit Verspätung (Nomos, 2026, 202 str.) bavi se procesima modernizacije u jugoistočnoj Europi u razdoblju između 1683 i 1821. Zbornik SOG18 vol. 8 naslova Secularisation between the Adriatic and the Carpathians donosi radove na temu reformi i procesa sekularizacije u dugom 18. stoljeću u jugoistočnoj Europi.
Maja Perić je postdoktorandica-viša asistentica na Institutu za povijest, Zagreb, na projektu HRZZ-a LIGHT: Između znanja i neznanja: ideje, prakse i nasljeđe prosvjetiteljstva u hrvatskim zemljama.”
Filip Šimetin Šegvić je docent na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na Katedri za Katedri za povijest Sredozemlja, Srednje i Jugoistočne Europe.
Dubravka Botica je redovita profesija na Odsjeku za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na Katedri za umjetnost renesanse i baroka.
Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.