Kliofest 2022: Okrugli stolovi i tribine

Utorak, 17. svibnja 2022.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica

POZORNICA I.


12.00-13.45 Okrugli stol Hrvatska historiografija između tradicionalnosti i modernosti

Moderator: Neven Budak

Sudjeluju: Zdenka Janeković Römer, Branimir Janković, Petra Kolesarić, Ana Kutleša


14.00-14.45 Tribina Perspektive istraživanja srednjoeuropskih tema / Perspectives of research on Central European topics – u povodu knjige Wie südosteuropäisch ist Graz?, Leykam Buchverlag

Sudjeluju: Ulrike Tischler-Hofer, Dubravka Botica, Filip Šimetin Šegvić, Martina Wolff Zubović


Srijeda, 18. svibnja 2022.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica

POZORNICA I.


10.00-11.00 Online tribina Prikazi i recenzije znanstvenih djela – u povodu knjige Dnevnik čitanja, Durieux, Povijesno društvo Požega
Moderator: Goran Đurđević
Sudjeluju: Zlatko Bukač, Martina Topić, Zvonimir Stopić
Isključivo preko Zooma, poveznica na:

https://us06web.zoom.us/j/88402982136?pwd=TmVoK2x6clp3TTJkK1VwelZEczNsdz09


12.00-13.45 Okrugli stol Ukrajina, Europa i svijet nakon ruske agresije

Moderatori: Tvrtko Jakovina i Magdalena Najbar-Agičić

Sudjeluju: Robert Barić, Maksim Kamenjecki, Vladimir Ryzhovski, Vlado Vurušić


17.00-17.45 Tribina Deset godina Centra za kulturološka i povijesna istraživanja socijalizma u Puli

Moderira: Magdalena Najbar-Agičić

Sudjeluju: Anita Buhin, Igor Duda, Branimir Janković, Snježana Koren


Četvrtak, 19. svibnja

Nacionalna i sveučilišna knjižnica

POZORNICA I.


11.00-12.45 Okrugli stol Kina i jugoistočna Europa u povijesnoj perspektivi

Moderator: Ante Birin

Sudjeluju: Ivica Bakota, Goran Bilogrivić, Goran Đurđević, Yuchao Peng, Zvonimir Stopić, Hong Yuqing


13.00-14.30 Tribina Upoznajmo slovensku povijest (u povodu knjiga Moderna i suvremena slovenska povijest i U sjeni politike)

Moderira: Damir Agičić

Sudjeluju: Peter Vodopivec, Aleš Gabrič, Bojan Godeša, Žarko Lazarević, Vlatka Filipčić Maligec, Anita Peti-Stantić


14.45-15.45 Tribina Prošlost kroz živote i djela pojedinaca – u povodu 9. sveska Hrvatskoga biografskoga leksikona (Lo-Marj), Leksikografski zavod Miroslav Krleža

Moderiraju: Filip Hameršak, Iva Mandušić

Sudjeluju: Stanko Andrić, Stjepan Matković, Karlo Radečić, Teodora Shek Brnardić


18.00-19.30 Tribina Povratak u javnost: ženski dnevnici i zapisi prve polovice 20. stoljeća

Moderatorica: Renata Jambrešić Kirin

Sudjeluju: Lucija Bakšić, Marijana Kardum, Ana Rajković Pejić


Hrvatski državni arhiv

11.00-14.00 Okrugli stol o knjizi Mikrohistorija. Pola stoljeća inovacija, FF press

Moderiraju: Marko Jelenić, Samanta Paronić i Drago Roksandić

Sudjeluju: Michael Antolović, Boris Bui, Tomislav Galović, Borislav Grgin, Željko Holjevac, Zdenka Janeković-Römer, Marko Jelenić, Samanta Paronić, Hrvoje Petrić, Filip Šimetin Šegvić, Nevena Škrbić Alempijević, Ivica Šute, Čedomir Višnjić

Poveznica za online praćenje:

https://us06web.zoom.us/j/87817604126?pwd=cE5VNHMxZVdmZ0oyUk9PREdtbTZ4QT09


Odgovori